باسمه تعالی 

 

هنرستان ولی عصر(عج)واقع در خیابان آذر بایجان بین خ گلشن و خ باستان جنب درمانگاه  فرمان فرمایان و از موقوفات مرحوم فرمان فرمایان می باشد. رشته ی ساختمان این هنرستان در سال ۱۳۴۶ از هنرستان فنی تهران (شهید بهشتی کنونی) اولین هنرستان ایران جدا شده و تا کنون در محل فوق الذکربه فعالیت خود ادامه داده و  در طول دوران فعالیت خود فارغ التحصیلان موفقی را به جامعه ی مهندسی کشور تقدیم نموده که در حال حاضربرخی از آنها بازنشته شده اند و  برخی دیگر در موقعیتهای شغلی مناسبی به فعالیت خود مشغولند . این هنرستان دارای فضاهای آموزشی مختلفی به شرح ذیل میباشد : 

1)    کارگاه ساختمان که در این فضا هنرجویان پایه دوم هنرستان با کارهای عمومی ساختمان از جمله آجر چینی -کاشیکاری - گچکاری - شیب بندی بام و موزاییک فرش آشنا می شوند . 

2)     سایت نقشه برداری که در این فضا هنرجویان پایه دوم هنرستان با عملیات نقشه برداری اعم از تهیه نقشه های توپوگرافی (تعیین پستی و بلندی زمین و مساحت آن)و نحوه ی پیاده کردن نقشه های ساختمانی روی زمین آشنا می شوند.

 

3)    سایت رایانه که هنرجویان در این سایت ، نقشه کشی به کمک رایانه و با استفاده از نرم افزار اتو کد را فرا می گیرند .

4)    کارگاه قالب بندی و آرماتور بندی که در این فضا هنرجویان پایه سوم با روش اجرای ساختمانهای بتنی اعم از آرماتور بندی و قالب بندی آنها بر اساس نقشه های اجرایی آشنا میشوند.

5)     سایت رسم فنی و نقشه کشی که در این سایت هنر جویان پایه دوم و سوم با ترسیمات فنی و نقشه کشی ساختمان آشنا می شوند . 

 به منظور آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با فضاهای فوق الذکر عکسهای مربوط به هر فضا در ذیل ارائه می شود.  

عکسهایی ازعملیات کارگاهی هنرستان فنی و حرفه ای ولی عصر (عج) 

 

 

       

 

  

   

 

 

                 

 


دریافت کد ساعت